Nieuws: iPad verliest marktaandeel aan Android
Afgelopen maanden heeft Android ongeveer 20% van het marktaandeel van de iPad afgesnoept. Android zorgt voor minder geavanceerde tablets, en geeft de gebruiker meer vrijheid. Dit komt doordat er veel versies in de omloop zijn. Dit is in nadeel van de iPad die ‘maar’ 1 besturingssysteem heeft, waarmee je ‘vast’ zit aan de dingen die Apple toelaat tenzij je hem Jailbreakt. Dit is niet nodig bij de Android Tablets.
Echter qua prijs is een Android Tablet net zo duur of zelfs duurder. “Veel bedrijven komen met tablets, maar niemand weet zich af te scheiden van de groep om een serieuze bedreiging voor Apple te kunnen vormen. Sterker nog, de meeste geïntroduceerde tablets zijn hoger geprijsd dan de gelijkwaardige iPads. Apple, een bedrijf dat nooit wacht op anderen, heeft al een tweedegeneratie iPad terwijl de productprijs gelijk is gebleven.” aldus Jeff Orr, topman bij ABI Research.
In een groeiende markt kun je niet simpel zeggen dat de een een deel van de ander af snoept. Het enige wat je kan zeggen is dat een markt zich uitbreid en dat daar ruimte is voor de ander.
Daarbij komt dat er puur gekeken wordt naar het besturingssysteem. Dat de meeste apparaten die met een android besturingssysteem worden uitgerust, als budget tablet in landen als china de markt op gegooid worden word maar even achterwege gelaten.
Zefls in nederland zijn al android tablets te koop voor €89 bij de Blokker. Dat deze tablets niet of nauwelijks functioneren word ook maar verzwegen.
Wanneer ze de vergelijking zouden maken in absolute verkoop aantallen in ongeveer hetzelfde markt segment als de iPad staat deze eenzaam aan de top met een aandeel van 90-95%.